WÓJT GMINY UŁĘŻ ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w roku 2022

WÓJT GMINY UŁĘŻ ogłasza otwarty konkurs ofert na  powierzenie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty  prowadzące działalność pożytku publicznego w roku 2022.

1. Cel i rodzaj zadań

1. Celem otwartego konkursu ofert na rok 2022 jest wspieranie zadań publicznych z zakresu aktywności sportowej,  kulturalnej oraz integracji społecznej wśród mieszkańców Gminy Ułęż, zgodnie z priorytetami opisanymi w Programie współpracy Gminy Ułęż z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022.

Konkurs obejmuje przede wszystkim wspieranie przedsięwzięć i zadań o charakterze lokalnym, w następującym zakresie:

1) w zakresie kultury fizycznej i sportu

1. upowszechnianie kultury fizycznej i sportu,
  2. organizacja przedsięwzięć sportowych oraz sportowo- rekreacyjnych o zasięgu gminnym i ponadgminnym,
  3. wspieranie szkolenia sportowego,
  4. organizacja zawodów sportowych

2) w zakresie kultury, lokalnych wydarzeń kulturalnych i ochrony dziedzictwa kulturowego

1. popularyzacja różnych form kultury regionu i historii,
  2. podejmowanie działań mających na celu promowanie Gminy Ułęż,
  3. organizacja imprez kulturalnych mających na celu upowszechnianie tradycji i upamiętnianie obrzędów religijnych oraz wydarzeń historycznych

3) w zakresie działalności na rzecz integracji społecznej

a) rozwijanie aktywnych form integracji społecznej i zawodowej,

b) promowanie i wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, integracji międzysektorowej oraz międzypokoleniowej.

• W związku z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1062), każda oferta zgłaszana do konkursu winna uwzględniać realizację działań na rzecz równego dostępu do działalności prowadzonej przez organizację pozarządową dla osób ze szczególnymi potrzebami.
  • Biorąc pod uwagę ryzyka i zagrożenia dotyczące sytuacji epidemicznej związanej z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 oraz wynikającymi z tego faktu ograniczeniami, realizacja działań opisanych w ramach projektu zgłaszanego do konkursu musi uwzględniać spełnianie wszelkich aktualnych wymagań związanych z bieżącą sytuacją epidemiczną, zgodnie z obowiązującymi i systematycznie aktualizowanymi przepisami o ograniczeniach, nakazach i zakazach określonych w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce

Termin składania ofert ustala się do 2 marca 2022 r. do godz. 14:00.

Formularze oferty realizacji zadania publicznego oraz treść Zarządzenia nr 19/22 wraz z Załącznikiem stanowiącym OGŁOSZENIE znajduje się poniżej i stanowi załącznik nr 1 do ogłoszenia .