Informacja dla obywateli Ukrainy chcących uzyskać PESEL/ Інформація про фотографії надається разом із PESEL

Szanowni Obywatele Ukrainy będący na uchodźctwie, przebywający na terenie gminy Ułęż!

W środę, 16 marca, zgodnie z komunikatem Ministra Cyfryzacji z 12 marca, rozpoczęła się prowadzona przez gminy rejestracja uchodźców z Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL oraz podjąć pracę i pozostać w Polsce.

W związku z tym, każda osoba wnioskująca o numer PESEL winna posiadać aktualne zdjęcie biometryczne.

Przed przystąpieniem do procedury wnioskowania, prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Ułęż, Ułęż 168, do Urzędu Stanu Cywilnego po zlecenie na wykonanie fotografii, dzięki któremu nie poniesiecie Państwo kosztów związanych ze zrobieniem i wydrukowaniem zdjęcia.

Zlecenie realizuje Adameczek sp. z o.o. ul. Wyczółkowskiego 8/2, 08-500 Ryki

Шановні громадяни України, які перебувають у вигнанні, проживають у ґміні Уленж!

У середу, 16 березня, згідно з повідомленням міністра оцифровки від 12 березня, розпочалася реєстрація біженців з України, які хочуть отримати номер PESEL та хочуть працювати та залишатися в Польщі.

Тому кожна особа, яка претендує на номер PESEL, повинна мати дійсну біометричну фотографію.

Перш ніж розпочати процедуру подачі заявки, зверніться до Уленж, вул. Уленж 168, до РАГСу для замовлення фотозйомки, завдяки чому Ви не несете витрат, пов’язаних із фотографуванням та друком.

Наказ виконується Adameczek sp. z o.o., ul. Wyczółkowskiego 8/2, 08-500 Ryki