Akcja wiosna – ubezpieczenia rolne w PZU z dopłatą z budżetu państwa do 65%

Od 8 marca 2022 roku rolnicy mogą ubezpieczyć w PZU zboża i rzepak ozimy, buraki cukrowe oraz inne uprawy na wypadek niekorzystnych zjawisk pogodowych w sezonie wiosenno-letnim. Mogą również ubezpieczyć owoce, drzewa i krzewy oraz truskawki na wypadek szkód spowodowanych gradem.
Ubezpieczenie PZU Uprawy
Pakiet Wiosna – zabezpiecza uprawy przed szkodami spowodowanymi przez grad i przymrozki wiosenne,
Pakiet 5 Ryzyk – chroni uprawy przed skutkami deszczu nawalnego, huraganu, pioruna, lawiny lub obsunięcia się ziemi.
Ubezpieczenie PZU Uprawy chroni plony przed ryzykiem pogodowym, a budżet państwa pokrywa nawet do 65% składki.

Skarb Państwa dofinansowuje:
– ubezpieczenie obowiązkowe – zgodnie z prawem trzeba ubezpieczyć przynajmniej połowę powierzchni upraw dotowanych od przynajmniej jednego ryzyka obowiązkowego: gradu, przymrozków wiosennych, ujemnych skutków przezimowania, powodzi czy suszy,
– ubezpieczenie dobrowolne dotowane – np. upraw zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, ziemniaków, buraków cukrowych, warzyw gruntowych lub roślin strączkowych, drzew i krzewów owocowych, truskawek, chmielu lub tytoniu od ryzyk: deszczu nawalnego, huraganu, pioruna, lawiny lub obsunięcia się ziemi.

Więcej informacji: https://www.pzu.pl/kampania/pzu-uprawy