POWSZECHNY SPIS ROLNY Z NAGRODAMI

Formy spisu rolnego: Internet, telefon lub osobista wizyta rachmistrza

Użytkownik gospodarstwa rolnego w ramach spisu rolnego może przekazać dane w jednej z trzech form (do wyboru):

• samospis internetowy na stronie internetowej spisrolny.gov.pl przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego lub w  Urzędzie Gminy w Ułężu 168 – gmina zapewnia w siedzibie urzędu stanowisko komputerowe do przekazania danych w ramach samospisu internetowego);
  • wywiad telefoniczny przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego;
  • bezpośredni wywiad przeprowadzany przez rachmistrza terenowego podczas wizyty w gospodarstwie.

Zatem rolnik – mówiąc prościej – ma do wyboru: samodzielne podanie danych poprzez stronę internetową GUS lub w Urzędzie Gminy, wywiad telefoniczny lub osobisty kontakt z rachmistrzem terenowym, który przyjedzie do gospodarstwa.

Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie dokonał samospisu internetowego albo nie przekazał danych w formie wywiadu telefonicznego, nie może odmówić przekazania danych w formie bezpośredniego wywiadu podczas wizyty rachmistrza w gospodarstwie.