Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

17 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Nawet 135 tys. zł na wymianę okien z programu Czyste Powietrze

W ramach programu Czyste Powietrze można otrzymać pieniądze na wymianę okien. Dofinansowanie wynosi nawet do 135 tys. zł.

  • Dofinansowanie w programie obejmuje też takie inwestycje jak: wymiana okien, drzwi zewnętrznych czy drzwi balkonowych. Ważne jest by okna i drzwi były energooszczędne i spełniały wysokie standardy izolacyjności termicznej
  • Wszystkie zakupione i zamontowane wyroby muszą spełniać odpowiednie wartości współczynnika przenikania ciepła U (zgodnie z WT 2021). W przypadku okien pionowych (fasadowych) może wynosić nie więcej niż 0,9 W W/(m2*K).
  • Ze środków mogą skorzystać osoby fizyczne, które są właścicielami domu jednorodzinnego albo lokalu w budynku jednorodzinnym z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dopłata może pokryć część kosztów zakupu i montażu okien albo całość kosztów termomodernizacji i wymiany okien.

Można dostać dofinansowanie na wymianę okien z programu Czyste Powietrze

Dotacje w programie Czyste Powietrze mogą zostać wykorzystane na prace termomodernizacyjne, zatem działania mające na celu ocieplenie i uszczelnienie budynku, by do jego ogrzania można było wykorzystać znacznie mniejszą ilość energii.

Dopłata może pokryć część albo całość kosztów wymiany okien

Ze środków mogą skorzystać osoby fizyczne, które są właścicielami domu jednorodzinnego albo lokalu w budynku jednorodzinnym z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dopłata może pokryć część kosztów zakupu i montażu okien albo całość kosztów termomodernizacji i wymiany okien.

Dofinansowanie do wymiany okien może wynieść nawet 135 tys. zł

W przypadku podwyższonego dofinansowania, w którym maksymalna dotacja wynosi 99 tys. zł, progi dochodowe nie mogą przekraczać:

• 1894 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym
• 2651 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym.

Beneficjenci starający się o podwyższony wymiar dofinansowania mogą otrzymać do 70 proc. poniesionych kosztów.

Beneficjenci starający się o najwyższy wymiar dofinansowania, w którym maksymalna kwota, jaką można otrzymać to 135 tys. zł, progi dochodowe w tym przypadku wynoszą:

• 1090 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym
• 1526 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym.

Beneficjenci starający się o najwyższy wymiar dofinansowania otrzymują do 100 proc. poniesionych kosztów. W tym przypadku można starać się o otrzymanie 50 proc. dotacji, która wypłacana jest przed startem remontu. Pozostała część dofinansowania zostanie wypłacona do 30 dni od zakończenia remontu.

Zachęcamy do skorzystania i wzięcia udziału w programie Czyste Powietrze.

Więcej informacji kliknij tutaj