Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

10 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Ułęż

Narodowe Święto Niepodległości W Kościele w Sobieszynie modliliśmy się za naszą Ojczyznę i Jej Obrońców. Dziękuję Ks. Proboszczowi Markowi Śliwie za piękne kazanie o patriotyźmie i o najważniejszych wartościach, za odniesienia do postaci Świętego Jana Pawła II, który jako prawdziwy autorytet, mówił często o Ojczyźnie jako naszej Matce. Dziękuję za obecność reprezentacji jednostek OSP z Sobieszyna, Zosina i Lenda Ruskiego. Dziękuję Mieszkańcom, którzy zechcieli wspólnie modlić się za Bohaterów Niepodległości i za przyszłość naszej Ojczyzny. Szczególnie teraz, gdy historia znów stawia przed nami Polakami wysokie wymagania. Gdy wokół nas tak wiele zagrożeń- rosyjski ekspansjonizm, federacyjne zapędy unijnych hegemonów i walka z Kościołem. A przecież my, Polacy, walczyliśmy o wolność dumnie niosąc na sztandarach hasło Bóg Honor Ojczyzna. Potrzeba nam dziś znów dawać świadectwo dumy z własnego państwa i bronić własnych przekonań. I nigdy nie wolno zapomnieć, że najcenniejszą wartością, jaką posiadają wolne narody jest niepodległość. Cześć i chwała Bohaterom Niepodległej!

“Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Piękne i wzruszające rzeczy działy się 13 listopada 2023 r. w programie okolicznościowym w GOKu w Ułężu. Młodzi artyści oraz Harcerze z Żabianki zagrali dla Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości. Przy licznie zgromadzonej publiczności, która znalazła czas, by spędzić popołudnie w sposób patriotyczny. Brawo! Z serca dziękujemy za wspaniały występ, obecność i przygotowanie