Harcerska niedziela z Panem Bogiem

Tradycyjnie już organizowana od wielu lat na przykościelnym terenie w Żabiance Harcerska Niedziela z Panem Bogiem przyciągnęła dniu 25.06.2023r. wielu parafian i gości.

Słoneczna pogoda, piękny krajobraz nad stawem, festiwal piosenki, gry i zabawy plenerowe, pływanie kajakiem a przede wszystkim wspaniała i wartościowa młodzież harcerska z Nadwieprzańskich Drużyn ZHR stworzyły wyjątkowy klimat. Harcerskie ideały to najlepszy wzór dla młodego człowieka zagubionego w chaosie współczesnego świata. Motywem przewodnim imprezy tym razem była harcerska piosenka.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Parafia WNMP w Żabiance z Ks. Proboszczem Wiesławem Nestorukiem oraz Ks. Kapelanem Instruktorem ZHR Eugeniuszem Pepą na czele, Nadwieprzańskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Bielik” w Żabiance oraz Drużyny Harcerskie. Wśród podmiotów wspierających wydarzenie znalazła się Gmina Ułęż, a Pani Wójt Barbara Pawlak wraz z Ks. Kanonikiem wręczała nagrody dla harcerskiej scholii oraz uczniów występujących gościnnie w festiwalu piosenki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy, a Harcerkom i Harcerzom za ich działalność i przykład pięknego życia- dla Boga, Ojczyzny i innych ludzi.