Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

3 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Gminne i Powiatowe Zawody MDP w Rykach

W dniu 21 maja 2023 r. odbyły się Powiatowe i Gminne Zawody MDP.
To coroczne wydarzenie, które przyciąga strażaków z różnych jednostek pożarniczych z całego powiatu, aby zmierzyć się w rywalizacji i zademonstrować swoje umiejętności w zakresie ratowania życia i walki z ogniem. Tegoroczna edycja zawodów nie była wyjątkiem i dostarczyła zarówno uczestnikom, jak i widzom niezapomnianych wrażeń

Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej GMINY UŁĘŻ!
Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Sobieszyna składamy wyrazy uznania ! Choć niedawno utworzona już stanęła do rywalizacji drużyn powiatowych, która odbyła się w niedzielę, 21 maja 2023 r. na stadionie w Rykach.

Młodzież zajęła:
Pierwsze miejsce w gminie Ułęż,
Piąte w powiecie ryckim.

Zawody nie były jednak tylko o siłach i umiejętnościach technicznych. Były również konkurencje, które sprawdzały wiedzę strażaków z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Testy teoretyczne i praktyczne, w których uczestnicy musieli udzielać odpowiedzi na pytania dotyczące przepisów pożarniczych, udzielania pierwszej pomocy i korzystania z odpowiedniego sprzętu, pokazały, jak dobrze przygotowani są strażacy do radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Słowa podziękowania kierujemy do opiekunów drużyn MDP oraz organizatorów zawodów – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Starosty Ryckiego – Pana Dariusza Szczygielskiego i Komendanta Powiatowego PSP w Rykach – st. bryg. Krzysztofa Morawskiego.