Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

3 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Światowe Dni Ptaków Wędrownych

Światowe Dni Ptaków Wędrownych 12-14 maja 2023

W dniach 12-14 maja 2023 r. obchodzimy Światowe Dni Ptaków Wędrownych. To ważne święto dla miłośników ptaków oraz dla ochrony środowiska.

Ptaki wędrowne są niezwykłymi stworzeniami, które każdego roku pokonują tysiące kilometrów, aby przebyć drogę z jednego krańca globu na drugi. Ich wędrówki są fascynujące, a ich obecność ma ogromne znaczenie dla ekosystemów, które odwiedzają.

Niestety, ptaki wędrowne są zagrożone wieloma czynnikami, w tym zmianami klimatu, utratą siedlisk i drapieżnictwem ze strony ludzi i innych zwierząt. Dlatego też Światowe Dni Ptaków Wędrownych mają na celu zwrócenie uwagi na ich sytuację i promowanie działań na rzecz ich ochrony.

W tym roku obchody skupiają się na znaczeniu ochrony i przywracania siedlisk ptaków wędrownych. To ważne, ponieważ wiele siedlisk zostało zniszczonych lub przekształconych przez działalność ludzką. Przywracanie tych siedlisk jest kluczowe dla przetrwania ptaków wędrownych oraz innych gatunków zwierząt i roślin.

Podczas Światowych Dni Ptaków Wędrownych organizowane są różne wydarzenia, w tym warsztaty, wystawy i wycieczki terenowe. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o ptakach wędrownych oraz o tym, jak możemy pomóc w ich ochronie.

W tym roku dołączmy do obchodów Światowych Dni Ptaków Wędrownych i zadbajmy o naszych pięknych i niezwykle ważnych przyjaciół wędrownych.