1 Gość Online

WÓJT GMINY UŁĘŻ ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w roku 2023

WÓJT GMINY UŁĘŻ ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych  przez organizacje pozarządowe oraz podmioty  prowadzące działalność pożytku publicznego  w roku 2023.

Konkurs obejmuje przede wszystkim wspieranie przedsięwzięć i zadań o charakterze lokalnym, w następującym zakresie:

1. W zakresie działalności na rzecz integracji społecznej

a) rozwijanie aktywnych form integracji społecznej, b)  wspieranie rozwoju usług opiekuńczych i wolontariatu

2. W zakresie działalności podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej,
pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturow
ej:
a)  popularyzacja różnych form kultury regionu i historii,
b) podejmowanie działań mających na celu promowanie Gminy Ułęż,
c) organizacja imprez kulturalnych mających na celu upowszechnianie tradycji upamiętnianie obrzędów religijnych oraz wydarzeń  historycznych.

3. W zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego:
a) upowszechnianie kultury i sztuki ,
b)  rozwijanie artystycznych zdolności wśród dzieci i młodzieży.

4. W zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej:
a) upowszechnianie kultury fizycznej i sportu,
b) organizacja przedsięwzięć sportowych oraz sportowo-rekreacyjnych o zasięgu gminnym i ponadgminnym,
c) wspieranie szkolenia sportowego,
d) organizacja zawodów sportowych. zakresie kultury fizycznej i sportu.

Podstawę prawną stanowią:

1. ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie  (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1057 z późn.zm. );
  2. rozporządzenie Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. 2018 poz. 2057).

Termin składania ofert ustala się do 15 marca 2023 r. do godz. 14:00.

ZAŁĄCZNIKI: