Wycieczka do Warszawy – projekt “Razem możemy więcej – budujemy więzi międzypokoleniowe”

W dniu 14 grudnia 2022 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie ZSO w Sobieszynie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Białkach Dolnych i Seniorzy z terenu Gminy Ułęż.

To kolejne wydarzenie realizowane przez Lubelski Ośrodek Samopomocy we współpracy z Gminą Ułęż w ramach projektu “Razem możemy więcej – budujemy więzi międzypokoleniowe” i dofinansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z programu “Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej”.

W wyjeździe wzięło udział około 140 osób. Organizatorzy przy współpracy z Dyrektorami szkół zapewnili bardzo sprawny i bezpieczny transport i opiekę.

Uczestnicy wydarzenia zwiedzili Stare Miasto, przeszli ulicami Stolicy do Centrum Złote Tarasy. W czasie spaceru podziwiali dawną i współczesną architekturę, wspaniałe świąteczne dekoracje. Przeszli w pobliżu Kościoła św. Anny, Kościoła św. Krzyża siedziby uniwersytetu Warszawskiego, Pałacu Prezydenckiego, Teatru Wielkiego, kolumny Zygmunta, pomników Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika.

Po posiłku i odpoczynku w McDonalds przy ul. Świętokrzyskiej wszyscy udali się do Centrum Nauki KOPERNIK. Tu zarówno młodzież jak i Seniorzy mogli poczuć się odkrywcami, naukowcami, kompozytorami itp. Poznali możliwości nauki i techniki. Wspaniałą atrakcją był Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Zachwyt wzbudzały pokazy muzyczno – świetlne, Ogród Różany Raffaello. Nawet siarczysty mróz nie był żadną przeszkodą w zwiedzaniu i podziwianiu tego pełnego uroku miejsca.