Wniosek o dodatek węglowy – instrukcja jak wypełnić wniosek

Wzór wniosku jest jednakowy dla wszystkich gmin. Wniosek o dodatek węglowy zawiera dane dotyczące wnioskodawcy i pozostałych członków gospodarstwa domowego, w tym dane konieczne do jednoznacznej identyfikacji (imię, nazwisko, PESEL, dane dokumentu potwierdzającego tożsamość). Wniosek zawiera również dane kontaktowe, takie jak nr telefonu i adres poczty e-mail, który warto podać, ponieważ zostanie na niego przesłana informacja o wypłacie dodatku węglowego.

We wniosku trzeba wskazać miejsce zamieszkania, a także numer rachunku bankowego, na który ma zostać przekazana kwota dodatku. We wniosku trzeba też zawrzeć informację o źródle ogrzewania na paliwo stałe. Wniosek można złożyć w Urzędzie Gminy Ułęż.

Wzór wniosku włącznie z wymaganą klauzulą informacyjną jest dostępny w pliku źródłowym, w przypadku pobrania wniosku ze strony https://www.gov.pl/web/klimat/wniosek-o-dodatek-weglowy konieczne jest dołączenie podpisanej klauzuli z załącznika.

Zachęcamy do złożenia wniosku drogą elektroniczną poprzez skrzynkę ePUAP.