Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

2 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – pożyczka na rozwój turystyki

fotolia.pl

„Pożyczka na Rozwój Turystyki” jest jednym z instrumentów oferowanych przedsiębiorcom przez Polską Fundację Przedsiębiorczości (PFP). Pożyczki udzielane są przez PFP ze środków udostępnionych przez Bank Gospodarstwa Krajowego, z przeznaczeniem na finansowanie przedsięwzięć mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru Polski Wschodniej. O pożyczki mogą starać się m.in. obiekty noclegowe, sanatoria, hotele, instytucje kultury, producenci produktów regionalnych, rękodzielnicy czy też firmy zajmujące się transportem turystycznym.

Widzimy szczególny ruch w tym temacie właśnie po szczycie sezonu turystycznego, gdy właściciele obiektów podejmują decyzje o remontach czy inwestycjach w swoich firmach. Pożyczka ma za zadanie zwiększać atrakcyjność i innowacyjność oferty turystycznej we wschodniej części kraju. Efekty naszego wsparcia w wielu miejscach są już widoczne – przekonuje Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

– Mamy bardzo duży przekrój zainteresowanych przedsiębiorców. Od typowej turystyki przez firmy, które poszerzają swoją działalność, by rozwijać się w kierunku turystyki. Podlaskie jest więc regionem sprzyjającym rozwojowi w tym zakresie. Przedsiębiorcy często planują remonty pensjonatów, remonty nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy czy wprowadzanie rozmaitych nowości w swojej działalności. To jeden z nielicznych preferencyjnych instrumentów w Polsce, który zezwala na zakup nieruchomości. Dodatkowo wspieramy przedsiębiorców płynnościowo. Mowa o restauracjach czy obiektach turystycznych, które najmocniej dotknięte były lockdownem – mówi Małgorzata Kowalewicz z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Wyróżnia nas cena pożyczki oraz indywidualne podejście do klienta. W banku komercyjnym klienci oceniani są bardzo informatycznie, a my mamy indywidualne podejście do klienta, jesteśmy w stanie uwzględnić jego bieżącą sytuację i wziąć ją pod uwagę przy planowaniu udzielenia pożyczki” – dodaje ekspertka PFP. „Mamy również możliwość wspierania start-upów, co cieszy się dużym zainteresowaniem – dodaje.

Maksymalna kwota pożyczki może sięgać 500.000 złotych. Charakteryzuje ją niskie oprocentowanie stałe i możliwość karencji pożyczki nawet na rok. Jej spłata może być rozłożona nawet na siedem lat.

Przedsiębiorca nie musi mieć wkładu własnego, a w związku z pandemią COVID-19 i specyfiką branży z inicjatywy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w umowie może być zawarty zapis o nawet sześciomiesięcznych wakacjach kredytowych jeżeli zajdzie taka uzasadniona potrzeba.

– Wsparcie musi prowadzić do poszerzenia oferty, podniesienia jakości produktów, usług i wydłużenia sezonu turystycznego w województwach Polski Wschodniej. O wsparcie mogą również ubiegać się przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w innej branży w przypadku, kiedy z przedstawionego wniosku wynika, że planowana inwestycja dotyczy wspierania działalności turystycznej i okołoturystycznej – wyjaśnia Prezes PFP Marcin Pawłowski.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronach Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości:

Źródło: Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz https://wartowiedziec.pl