Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

1 Gość Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Galeria z Jesiennego Przeglądu Twórczości Ludowej – Wiejskie Klimaty w Gminie Ułęż

Dnia 3 października 2021 r., w słoneczne niedzielne popołudnie na targowisku gminnym „Mój Rynek” odbył się Jesienny Przegląd Twórczości Ludowej – Wiejskie Klimaty .Zadanie dofinansowane zostało ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna. Przegląd miał na celu przede wszystkim inicjatywy, które przyczynią się do integracji członków społeczności, wśród których dane zjawiska funkcjonują i w ramach, których są przekazywane. Intencją Gminnej Biblioteki Publicznej w Ułężu poprzez realizację tego zadania było wspieranie działań związanych z materialnym oraz  niematerialnym wymiarem dziedzictwa kulturowego, integrując jednocześnie nadawców – twórców i nosicieli treści kultury wywodzących się ze społeczności lokalnych i regionalnych oraz profesjonalistów i znawców w swoich dziedzinach z odbiorcami.

W programie można było zobaczyć : pokaz darcia pierza, kiszenia kapusty, występy Zespołu śpiewaczego Babeczki z Zawitały, Zespołu Czerniczanki z Kapelą, Grupy Teatralnej działającej przy GBP w Ułężu oraz Zespół Pieśni i Tańca LUBLIN im.Wandy Kaniorowej i Zespołu Folkowego STYRTA.

Na stoiskach gościło swojskie jadło, które przygotowały Panie z KGW z terenu gminy Ułęż.

Laureaci konkursu na najpiękniejsze stoisko ludowe oraz konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży otrzymali atrakcyjne nagrody.