Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

1 Gość Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

“Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć

 tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”

– K.I.Gałczyński.

 

11 lipca 2021 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Obchody Złotych Godów rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona przez Ks. Proboszcza Wiesława Nestoruka w Kościele WNMP w Żabiance. 

50-lecie pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. 

Odznaczonych zostało 6 par, które związek małżeński zawarły przed 50 -laty. Medal ten stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze małżeńskiej.

Tegoroczni Jubilaci to Państwo:

  1. Państwo Teresa i Jerzy Stawscy
  2. Państwo Regina i Stanisław Jóźwik
  3. Państwo Marianna i Tadeusz Janiszek
  4. Państwo Helena i Bogdan Grzechnik
  5. Państwo Anna i Wojciech Kawka
  6. Państwo Krystyna i Romuald Pawlik

Szanownym Jubilatom słowa uznania, podziękowania za piękny przykład dla młodszych pokoleń, oraz aktu uhonorowania dokonała Pani Wójt – Barbara Pawlak. Ponadto każda z par otrzymała kwiaty oraz dyplom z życzeniami.

Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński – mówiła w swoim wystąpieniu Pani Wójt.

Na wydarzenie przybyły rodziny Jubilatów oraz Księża Proboszczowie naszych parafii. Jubilaci wysłuchali życzeń oraz krótkiego koncertu 2 wokalistek: Wiktorii Chudek i Weroniki Błaszczak.

Dla wszystkich zgromadzonych na sali był tort oraz słodki poczęstunek.

Wszystkim parom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych lat pełnych szczęścia, radości, zdrowia i miłości!