Ogłaszamy zwycięzców etapu wojewódzkiego IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”.

Zakończyliśmy etap wojewódzki IV edycji ogólnopolskiego Konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Oceniliśmy ponad 183 projekty, z których wyłoniliśmy 16 laureatów na etap krajowy. Kto otrzyma Sołecką Nike? Jak uplasują się kolejne miejsca w poniższej tabeli?

O tym zdecydują członkowie komisji (eksperci z ramienia Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów pracujący niezależnie w urzędach marszałkowskich). Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z listą przedsięwzięć oraz sołectw, które nadal są w grze
i oczekują na ogłoszenie wyników krajowego konkursu na najlepszą inicjatywę z funduszu sołeckiego.

Oto ZWYCIĘZCY WOJEWÓDZCY w kolejności alfabetycznej:

Województwo Gmina Sołectwo Nazwa przedsięwzięcia
dolnośląskie Dzierżoniów Owiesno „Zamkowa przystań” – przestrzeń dla radości i aktywności.
kujawsko-pomorskie Topólka Sadłóg Bezpieczna świetlica.
lubelskie Ułęż Ułęż Upiększenie centrum Ułęża.
lubuskie Santok Janczewo W poszukiwaniu własnej tożsamości śladami egipskiej księżniczki z Janczewa.
łódzkie Wolbórz Wolbórz „Z całego serca wszyscy RAZEM”- budowa Wiaty Sołeckiej, wraz z miejscem na ognisko i ławami i stołami.
małopolskie Krynica-Zdrój Piorunka Przystosowanie pomieszczeń w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce na organizację oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz pomieszczeń kuchennych do przygotowania posiłków.
mazowieckie Czernice Borowe Jastrzębiec Instalacja paneli fotowoltaicznych na budynku świetlicy wiejskiej w Jastrzębcu.
opolskie Komprachcice Wawelno Wieloletnia modernizacja obiektu sportowo – rekreacyjno – wypoczynkowego i kulturalnego w Wawelnie  ul Sportowa 10.
podkarpackie Lubaczów Antoniki Wzrost integracji i aktywizacji społeczności sołectwa Antoniki poprzez stworzenie warunków do rekreacji i sportu.
podlaskie Rajgród Pieńczykowo Zagospodarowanie działki gminnej w miejscowości Pieńczykowo.
pomorskie Choczewo Kierzkowo Wiata drewniana wolnostojąca Kierzkowo.
śląskie Janów Skowronów Zakup domku wolnostojącego dla mieszkańców Skowronowa.
świętokrzyskie Szydłów Brzeziny Adaptacja byłego sklepu GS  na siedzibę
Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezinach.
warmińsko-mazurskie Rybno Żabiny Zagospodarowanie terenu wokół jeziora miejscowości Żabiny (budowa deptaka wraz z oświetleniem i przyległą infrastrukturą).
wielkopolskie Ostrów Wielkopolski Karski Wiśniowy Zakątek – Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Karskach.
zachodniopomorskie Czaplinek Żelisławie Rekreacyjna przystań w Żelisławiu.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy WSZYSTKIM sołectwom za trud, wysiłek i zaangażowanie w należyte przygotowanie dokumentacji konkursowej.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród dla nominowanych laureatów IV edycji konkursu, odbędzie się podczas ogólnopolskiej konferencji, którą zorganizujemy gdy tylko warunki na
to pozwolą. Mamy nadzieję, że nie później niż w czerwcu br.

Zaproszenia dla przedstawicieli sołectw biorących udział w konkursie prześlemy pocztą.

Źródło: http://kss.org.pl/oglaszamy-zwyciezcow-etapu-wojewodzkiego-iv-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-fundusz-solecki-najlepsza-inicjatywa/