Stypendia i konkursy na początek wiosny 🌿

Cześć! Choć w kalendarzu jeszcze luty, za oknem powoli zaczyna się wiosna. A wraz z nią niebawem przyjdzie sezon na stypendia. 🤩 Tymczasem w dzisiejszym newsletterze mamy dla Was interesujące propozycje stypendiów: dla zachodniopomorskich artystów, studentek kierunków technicznych oraz doktorantów zainteresowanych wyjazdem do Kanady. Polecamy także dwa kompleksowe programy stypendialne dla uczniów. Jak co miesiąc wybraliśmy dla Was również ciekawe propozycje konkursowe: artystyczne i literackie.

Polecamy

Ruszyły nabory wniosków do dwóch programów stypendialnych dla ambitnych uczniów szkół podstawowych z małych miejscowości! Szczegóły na temat obu programów znajdziecie poniżej 👇

Trwa rekrutacja do 11 edycji Programu Stypendialnego Horyzonty – ucz się z Fundacją EFC w wybranym liceum lub technikum!

Program Horyzonty to kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic pochodzących z małych miejscowości, którzy chcą się dalej  rozwijać w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Wsparcie finansowe przez cały okres nauki w szkole średniej, wspólne wyjazdy na wakacje i ferie, dodatkowa nauka języka angielskiego i opieka koordynatora w mieście nauki – to wszystko zapewnia stypendium Fundacji EFC i FRS.

Rekrutacja do 11 edycji programu trwa od 15.02 do 31.03. Więcej dowiecie się tutaj.

Baner z informacją o stypendiach programu Horyzonty. Na zdjęciu widać laureatów pozujących do zdjęcia w plenerze

Ósmoklasisto, aplikuj do 19. edycji programu stypendialnego Klasa Fundacji BNP Paribas!

„Klasa” oferuje pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w 1 z 5 liceów partnerskich (m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, opłaty szkolne), stypendium na I roku studiów, udział w obozach oraz wiele innych. Z programu skorzystało już 800 stypendystów z 350 miejscowości, teraz czas na Ciebie!

Aplikuj do 15 kwietnia 2021 na https://www.bnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa.

Baner z informacją o stypendiach programu “Klasa“ - na banerze widać uśmiechniętą dziewczynę i napis “Życie nie odmienia się przez przypadek“

Zapraszamy również do lektury zestawienia konkursów artystycznych, których nabory kończą się w lutym i marcu.

Ciekawi Was, o o szkołach wyższych mówią rankingi?  Jakie są najpopularniejsze rankingi uczelni na świecie i jak się je tworzy? A może zastanawia Was, jakie są plusy i minusy rankingów uczelni? W naszym artykule znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Stypendia
Ilustracja osoby w skaczącej, wokół której unoszą się kształty geometryczne

…dla studentek

Program Nowe technologie dla dziewczyn kierowany jest do maturzystek 2021 oraz studentek kierunków technicznych. Laureatki otrzymują stypendium finansowe oraz wsparcie mentoringowe. Termin aplikacji mija 30 czerwca.

Ilustracja osoby podczas tańca

…artystyczne

Zachodniopomorscy artyści, którzy nie ukończyli 35 roku życia, mogą ubiegać się o stypendia województwa zachodniopomorskiego w dziedzinie kultury. Wnioski należy składać do 15 marca.

Ilustracja osoby otoczonej kartkami papieru

…zagraniczne

Polscy doktoranci ze wszystkich kierunków humanistycznych, społecznych oraz sztuk pięknych mogą ubiegać się o stypendium badawcze na Uniwersytecie w Albercie (Kanada). Termin aplikacji mija 26 kwietnia.

Ilustracja przedstawiająca pędzel umoczony w farbie

20. edycja Konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Termin: 23.03.2021

Ilustracja przedstawia teatralne maski