Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

19 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Bezpłatny kreator zdjęć biometrycznych

Szanowni Państwo,

ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, wysokim ryzykiem zakażenia oraz apelem Prezesa Rady Ministrów o pozostanie w domach zdajemy sobie sprawę, jak trudno obecnie funkcjonować, w tym załatwiać choćby sprawy formalne.

Jesteśmy świadomi tego, jak dużym problemem jest obecnie wyrobienie dowodu osobistego, co wynika z ograniczonej działalności urzędów oraz limitowanej liczby przyjmowanych interesantów. Rozwiązaniem tej trudnej sytuacji jest złożenie wniosku o wydanie dowodu przez Internet na stronie gov.pl Istotnym problemem jest jednak uzyskanie prawidłowego zdjęcia biometrycznego w wersji cyfrowej.

Dlatego też w geście solidarności zdecydowaliśmy się udostępnić Państwu bezpłatnie Kreator Zdjęć do Dowodu Osobistego w okresie do 31 marca 2021 roku.

Dzięki Kreatorowi wykonają Państwo niezbędne zdjęcie biometryczne spełniające wymagania urzędowe, bez potrzeby opuszczania domu i udawania się np. do urzędu, czy fotografa.

Zdjęcie można wykonać własnym telefonem komórkowym przy pomocy dostępnego na tej stronie bezpłatnego kreatora zdjęć do dowodu. Jest on dostępny online i będzie bezpłatny do końca pandemii lub 31 marca 2021 roku. Oznacza te, że każdy obywatel, który potrzebuje wyrobić dowód osobisty przez Internet może wykonać niezbędne zdjęcie biometryczne przy pomocy niniejszego kreatora.

Aby wykonać zdjęcie do dowodu online należy:

  1. Wziąć telefon komórkowy i wejść na stronę kreatora
  2. Wybrać opcję zrób zdjęcie i odpowiednio się do niego ustawić*
  3. Kreator sam wykadruje twarz, wybieli tło oraz zapisze zdjęcie w formacie, rozdzielczości i pliku niezbędnym do wyrobienia dowodu

Aby ustawić się poprawnie do zdjęcia do dowodu:

  1. patrz prosto w obiektyw aparatu (en face – zabroniony jest tzw. półprofil)
  2. nie przechylaj głowy na boki, ani góra-dół
  3. zadbaj o równomiernie oświetloną twarz (np. stając twarzą do okna)

Życzymy powodzenia i zdrowia!

Zespół Passport-Photo.Online

Więcej informacji na stronie: https://passport-photo.online/pl/kreator-zdjec-do-dowodu