“Pod Biało-Czerwoną”- głosowanie przedłużone do 31.12.2020

Zachęcamy do oddawania głosów poparcia dla Gminy Ułęż w projekcie “Pod biało-czerwoną”, organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji.
Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby projekt był zrealizowany w naszej gminie potrzeba minimum 100 głosów poparcia. Głosowanie na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl/ trwa do 31 grudnia br.
Klikając w powyższy link wystarczy:
– podać swoje imię i nazwisko,
– z listy wybrać “województwo lubelskie” i miejscowość “Ułęż”
– wpisać kod pocztowy i swój adres e-mail.

Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.