OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Szanowni Mieszkańcy!

W związku ze spotkaniem, które odbyło się w dniu 14 października 2024 roku w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Ułężu dotyczącym min.: możliwości otrzymania dofinansowania z programu Czyste powietrze Urząd Gminy Ułęż informuje, że nie ponosi odpowiedzialności za zawierane podczas procesu wnioskowania o dofinansowanie umowy z firmami trzecimi.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, zwracam się do Państwa o ostrożność i rozwagę, zwłaszcza przy podawaniu swoich danych osobowych, podawaniu nr PESEL, udzielaniu pełnomocnictwa, przekazywaniu informacji o dochodach czy podpisywaniu jakichkolwiek dokumentów. Zwłaszcza osoby starsze i samotnie mieszkające w naszej gminie mogą stać się ofiarami nieuczciwych praktyk. Dlatego istotne jest, aby ostrzegać naszych bliskich i sąsiadów przed niepożądanymi wizytami nieznajomych, którzy obiecują szybkie remonty lub atrakcyjne dofinansowanie bez wkładu własnego.

Prosimy o zachowanie czujności!

Ponadto informujemy, że Gmina Ułęż prowadzi punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”. Porady można uzyskać osobiście w pokoju nr 17 na I piętrze Urzędu Gminy w Ułężu, Ułęż 168, lub telefonicznie pod numerem tel. 81 866 70 28, w godzinach pracy Urzędu.