Wyjątkowy jubileusz 100-lecia urodzin mieszkanki gminy Ułęż

Setne urodziny to doniosły, wyjątkowy moment i nie każdemu dane jest świętować tak piękny jubileusz. Ta niecodzienna chwila jest dowodem na niezwykły hart ducha, siłę charakteru, mądrość oraz życiowe doświadczenie solenizantki.

Doskonałym dowodem jest Pani Jadwiga Kot, która 16 września 2024 roku obchodzi swoje setne urodziny.

Jubilatka urodziła się w miejscowości Żabianka, gmina Ułęż, gdzie  spędziła większość swego życia, mieszkała, żyła i funkcjonowała w lokalnej społeczności. Obecnie ze względu na wiek, na co dzień przebywa u najbliższej rodziny w Inowrocławiu.

Ten dzień, to nie tylko wielki zaszczyt dla Jubilatki i wielkie święto dla jej rodziny, ale również ważne wydarzenie w historii Gminy Ułęż.

Takie święto w gminie zdarza się nieczęsto.

Stąd też, Wójt Gminy Ułęż – Izabela Kulik wraz z całą społecznością gminy przekazują Szanownej Jubilatce najszczersze życzenia dobrego zdrowia na dalsze lata życia, pociechy z wnuków, wszelkiej pomyślności, radości
i pogody ducha oraz kolejnych jubileuszy.

Niech każdy kolejny dzień przynosi radość, a wszelkie troski omijają Panią
z daleka. Pani życie to nie tylko historia jednej osoby, ale także ważna część historii naszej gminy.

Premier Donald Tusk skierował do Pani Jadwigi uroczysty list, w którym uhonorował bycie świadkiem wielu ważnych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków.