Otwarcie sali widowiskowej w GOKiB

W piątek 9 sierpnia 2024 r. w naszej Gminie staliśmy się świadkami historycznego wydarzenia, gdzie zderzyły się dwie kultury, tradycyjna i nowoczesna, a pomiędzy nimi wplotła się sztuka teatralna prezentująca tradycyjny obrzęd dożynkowy. Otwarcie zmodernizowanej Sali Widowiskowej i Izby Tradycji w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece. Po przywitaniu zaproszonych gości, nastąpiło przecięcie wstęgi m.in. przez Monikę Kośmińską – Wicestarostę, Damiana Wawerka – Członka Zarządu Powiatu Ryckiego, Izabelę Kulik – Wójta Gminy Ułęż, Zofię Wstawską – Skarbnika Urzędu Gminy, Barbarę Pawlak – Wójta Gminy Ułęż w poprzedniej kadencji, Pawła Bartosia – Kierownika firmy Termochem wykonującego inwestycję Sali Widowiskowej, Edytę Kopacz – Przewodniczą Rady Gminy Ułęż, Annę Jurkowską – inicjatorkę utworzenia Izby Tradycji, Księdza kanonika Eugeniusz Pepę, Marzenę Król – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Ułężu. Pani Wójt Izabela Kulik podkreśliła, że nowa sala ma służyć w szczególności mieszkańcom, podziękowała również Pani Wójt poprzedniej kadencji Barbarze Pawlak, za której staraniem prace nad inwestycją ruszyły. Po oficjalnym otwarciu, odbyła się część artystyczna, w której można było obejrzeć pokaz świateł, występ Zespołu Live Duet, KGW z Tradycją z Ułęża oraz grupy teatralnej, działającej przy GOKiB. Na koniec wszyscy mogli zwiedzić sale wyposażone w nowoczesny sprzęt i Izbę Tradycji. Gadżet w postaci woreczka zapachowego z lawendy służył jako pamiątka z wydarzenia.