Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

5 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Rozwój kompetencji w Gminie Ułęż – wyjazd do CNK w Warszawie

Dnia 19 czerwca 2024 r.  32 uczniów  klas 1–8 Publicznej Szkoły Podstawowej w Białkach Dolnych uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka została zorganizowana dla dzieci uczęszczających na zajęcia Klubu Młodego Programisty i Klubu Odkrywców Robotyki realizowanych w projekcie „Rozwój kompetencji w Gminie Ułęż” współfinansowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Działanie 10.3.

Podczas pobytu uczniowie mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty CNK.  Obejrzeli wystawy, prowadzili własne doświadczenia, co sprawiało im wiele satysfakcji. Jedną z atrakcji była rozmowa z robotem. Zachwycili się też  modelem samochodu przyszłości.             
Młodsi uczestniczyli w warsztatach Majsternia, gdzie pod okiem animatorów, z rozmaitych elementów wspólnie budowali konstrukcje wydające różne dźwięki. Natomiast grupa z klas 4-8, z wielkim zaangażowaniem pracowała w Laboratorium Robotycznym. W dwuosobowych grupach konstruowali własnego robota i programowali go tak, żeby wykonał wszystkie ich polecenia i  na koniec pokonał tor przeszkód. Zadanie zostało wykonane perfekcyjnie.

Kolejną atrakcją była wizyta w Planetarium. Obejrzeli film p.t. „Żyjące światy”, który przybliżył ewolucję życia na Ziemi i pokazał, w jaki sposób naukowcy poszukują go w odległych światach.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni, zafascynowani możliwościami techniki. Mieli okazję w ciekawy sposób, poprzez zabawę i własne eksperymenty, poszerzać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania.