Wniosek o zmianę miejsca głosowania

Wyborca który:

• czasowo przebywa poza miejscem zameldowania na pobyt stały (w tym wyborca zameldowany na pobyt czasowy),
  • czasowo przebywa poza miejscem zamieszkania (tj. ujęcia na własny wniosek w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania),
  • nieujęty w żadnym stałym obwodzie głosowania w Centralnym Rejestrze Wyborców może wziąć udział w głosowaniu w miejscu czasowego pobytu, jeżeli złoży wniosek o zmianę miejsca głosowania.

– może złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania.

Co powinien zawierać wniosek?

• nazwisko i imię (imiona) wyborcy,
  • obywatelstwo,
  • numer PESEL wyborcy,
  • adres przebywania w dniu wyborów.

wniosek o zmianę miejsca głosowania

W jakim terminie i gdzie należy złożyć wniosek?

Wniosek należy złożyć do 6 czerwca do urzędu gminy właściwego dla wybranego stałego obwodu głosowania na obszarze gminy, w której wyborca przebywać będzie w dniu wyborów:

• na piśmie z własnoręcznym podpisem,
  • elektronicznie z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym, przy użyciu usługi elektronicznej udostępnionej na stronie internetowej gov.pl

Wnioski o zmianę miejsca głosowania przyjmowane będą przez Urząd Gminy w Ułężu – pokój Nr 3 w godzinach pracy urzędu.

UWAGA! Wyborca, który zmienił miejsce głosowania, zostanie z urzędu skreślony ze spisu wyborców, w którym uprzednio był ujęty w spisie.

Podobnie wyborca, który w dniu wyborów chce głosować na terenie Gminy Ułęż, a nie jest na jego terenie zameldowany na pobyt stały oraz nie dopisał się do spisu wyborców, powinien pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania i na jego podstawie zagłosować w dowolnie wybranej komisji obwodowej.