“ZŁOTE GODY”– JUBILEUSZ 50- LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO W GMINIE UŁĘŻ.

“ZŁOTE GODY”– JUBILEUSZ 50- LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO W GMINIE UŁĘŻ.

Złote gody to wyjątkowa rocznica, którą obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To niezwykły jubileusz, którym może pochwalić się niewiele par małżeńskich. W dniu 14 stycznia 2024 roku, 16 par z Gminy Ułęż obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego. Uroczystości odbyły się w GOK-u w Ułężu. Poprzedziła je Msza Święta w intencji jubilatów, którą specjalnie na tę okazję celebrował w kościele w Sobieszynie ks. Marek Śliwa.

Wójt Gminy Ułęż Pani Barbara Pawlak wręczyła jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane na dowód uznania przez Prezydenta RP, oraz złożyła jubilatom serdeczne gratulacje.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki. Był też tort oraz symboliczny toast. Oprawę artystyczną zapewniła Wiktoria Orłowska  instruktor GOK-u w Ułężu. Z okazji Jubileuszu 50-lecia przygotowała krótki recital.

Wszystkim świętującym rocznicę ślubu serdeczne życzenia złożył także  Przewodniczący Rady Gminy Ułęż Pan Jacek Beczek, Zastępca Wójta Gminy Ułęż Pan Robert Gagoś, Ksiądz Proboszcz Parafii Żabianka Wiesław Nestoruk, Ksiądz Proboszcz Parafii Sobieszyn Marek Śliwa,  Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Kawka.

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Wśród uhonorowanych par znaleźli się Państwo:

1. Ambrożek Ryszard i Halina
  2. Brzeziński Krzysztof i Teresa