Inwestycja Gminy Ułęż pn. „ Poprawa dostępności budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Białkach Dolnych” w ramach obszaru B programu „Wyrównywania różnic między regionami III” ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych została zrealizowana zgodnie z zapisami Umowy nr EZ.8120.7.10.2023 zawartej w dniu 7 sierpnia 2023 r. z Powiatem Ryckim będącym Realizatorem Programu.

Cel projektu został osiągnięty – wszystkie zaplanowane prace wykonano. Publiczna Szkoła Podstawowa w Białkach Dolnych stała się architektonicznie dostępna dla osób niepełnosprawnych w niżej wymienionym zakresie:

-zostały zlikwidowane 3 progi znajdujące się w budynku oraz przy podjeździe dla samochodów,

– wybudowano podjazd dla osób poruszających się na wózkach,

– wymieniono drzwi wejściowe na lewostronne w celu ułatwienia dostępu do budynku osobom poruszającym się na wózkach,

– przebudowano i dostosowano istniejące pomieszczenie higieniczno-sanitarne do wymagań oraz  potrzeb osób niepełnosprawnych .

Dzięki wymienionej inwestycji budynek szkoły, mimo iż przedwojenny, stał się przyjazny i dostępny dla wszystkich – użytkowników i odwiedzających szkołę.

Kwota przyznanego dofinansowania ze środków PFRON  – 51.403,00 zł

Całkowita wartość zadania – 97 181,77 zł.

W 2024 roku zostanie rozpoczęta kolejna gminna inwestycja w ramach ww. programu „Wyrównywania różnic między regionami III” pn. „Poprawa dostępności pionowej budynku ZSO w Sobieszynie”. Przyznane dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych wynosi  do 154 866 zł. Na to zadanie –  dobudowę windy w ZSO w Sobieszynie Gmina Ułęż uzyskała również dofinansowanie w ramach Programu MEiN Inwestycje w oświacie – w wysokości 100.000 zł. Całkowita wartość inwestycji po zakończonych postępowaniach przetargowych to kwota 295 000 zł.

Inf-Poprawa-dost-PSP