Uroczysta zbiórka z okazji przekazania pojazdów typu quad w Rykach

Dnia 8 grudnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Rykach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania pojazdów typu quad z przyczepami dla 39 jednostek OSP z powiatu lubartowskiego, lubelskiego, puławskiego, ryckiego i łukowskiego.Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Tomaszowi Podkańskiemu przez dowódcę uroczystości, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego.W uroczystości uczestniczyli także:- w imieniu Pana Marszałka Jarosława Stawiarskiego Pan Robert Chmura – Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,– władze samorządowe z powiatów lubartowskiego, lubelskiego, puławskiego, ryckiego i łukowskiego,– przedstawiciele jednostek OSP z powiatów lubartowskiego, lubelskiego, puławskiego, ryckiego i łukowskiego. Aktu poświęcenia przekazanych pojazdów dokonał ks. bryg. Mirosław Ładniak kapelan wojewódzki lubelskich strażaków wraz z ks. Wiesławem Nestorukiem – kapelanem ryckim.Pojazdy są własnością Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie i w dniu dzisiejszym zostały przekazane do użytkowania dla jednostek OSP włączonych do KSRG na okres 7 lat od dnia dzisiejszego. W związku z tym zawarto stosowne umowy użyczenia pomiędzy Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie a reprezentacją Ochotniczych Straży Pożarnych.Pojazdy typu quad otrzymały następujące jednostki OSP KSRG z powiatu Ryckiego:
1. OSP Stężyca
2. OSP Dęblin-Masów
3. OSP Nowodwór
4. OSP Leopoldów
5. OSP Ułęż

Wartość 1 Quada z przyczepką i wyposażeniem to 80600 zł.
Wartość przekazanych 39 quadów w Rykach to 3 143 400 zł.

Opis projektu.
Projekt pn. „Dostosowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie województwa lubelskiego do zmian klimatycznych, zmian w środowisku naturalnym oraz zagrożeń cywilizacyjnych” – realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027 w ramach Priorytetu Środowiskowego – Ochrona zasobów środowiska i klimatu – pozwolił na zakup przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie – łącznie 167 sztuk pojazdów typu quad na przyczepie dla 10 jednostek PSP i dla 157 jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z terenu województwa lubelskiego. Zakupiony sprzęt trafi do wszystkich powiatów na terenie województwa.Całkowita wartość projektu to 130 612 910 zł w tym całkowite wydatki kwalifikowalne 129 198 190 zł. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 107 477 640 zł.

#FunduszeEuropejskie
Urząd Marszałkowski Województwa