Otwarcie Izby Tradycji Pożarniczej i Odznaczenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Sobieszynie

W dniu 2 grudnia 2023 roku odbyło się niezwykle ważne wydarzenie dla społeczności lokalnej – otwarcie Izby Tradycji Pożarniczej w OSP w Sobieszynie. Uroczystość zgromadziła liczne grono gości, wśród zaprosoznych Wójt Gminy Ułęż, Barbara Pawlak, Starosta Powiatu Ryckiego, Dariusz Szczygielski, oraz Ksiądz Marek Śliwa proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie.

Izba Tradycji Pożarniczej, będąca miejscem pełnym historii i dziedzictwa strażackiego, została uroczyście otwarta, przechodząc symbolicznie w ręce społeczności lokalnej. To miejsce nie tylko upamiętnia bohaterskich strażaków, ale również stanowi przestrzeń edukacyjną, w której mieszkańcy mogą dowiedzieć się więcej o historii i tradycjach związanych z ochroną przeciwpożarową.

Kolejnym niezwykłym momentem tego wyjątkowego dnia było odznaczenie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Młodzi strażacy, pełni pasji i zaangażowania, zostali uhonorowani za swoją aktywność i wkład w rozwijanie społeczności lokalnej.

W trakcie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Wójt Gminy Ułęż Barbara Pawlak, wyraziła swoją radość z powodu powstania Izby Tradycji Pożarniczej, podkreślając rolę strażaków w bezpieczeństwie społeczności. Starosta Powiatu Ryckiego, Dariusz Szczygielski, podziękował strażakom za ich poświęcenie i oddanie służbie, a Ksiądz proboszcz Marek Śliwa uroczyście poświęcił nowo otwartą izbę.

Otwarcie Izby Tradycji Pożarniczej oraz odznaczenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej to nie tylko historyczne wydarzenia dla mieszkańców, ale także okazja do wspólnego świętowania i doceniania trudu tych, którzy poświęcają się dla dobra innych. To także wyraz uznania dla dziedzictwa strażackiego, które przekazywane jest z pokolenia na pokolenie, budując silne więzi społeczności lokalnej.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków budżetu Gminy Ułęż w ramach umowy o realizacje zadania publicznego pt. “Utworzenie Izby Tradycji Pożarniczy w Sobieszynie” kwota otrzymanej dotacji 9 000 zł