Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

3 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Gmina Ułęż pozyskała kolejne środki na inwestycje

Gmina Ułęż kontynuuje działania w zakresie modernizacji swojej infrastruktury kulturalnej i sportowej. Dzięki uzyskanym środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, samorząd gminy planuje przekształcenie przestrzeni w miejscowościach Ułęż, Sarny i Sobieszyn, które zapewnią mieszkańcom jeszcze lepsze warunki do aktywnego spędzania czasu oraz uczestniczenia w kulturalnych wydarzeniach.

W miejscowości Sobieszyn przy stadionie gminnym planowane jest  wybudowanie zaplecza sanitarno-szatniowego. To ważny krok w zapewnieniu wygody i bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników imprez sportowych, a także dla osób korzystających z boiska. Dzięki temu każdy będzie mógł komfortowo uczestniczyć w zawodach sportowych i cieszyć się aktywnością fizyczną. Dzięki tej inwestycji stadion nareszcie będzie spełniał wymagania i obowiązujące standardy w zakresie organizacji profesjonalnych rozgrywek sportowych.

Drugim zadaniem jest budowa nowoczesnej sceny widowiskowej obok Gminnego Ośrodka Kultury. Scena ta zostanie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, co pozwoli na organizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych, koncertów i spektakli na świeżym powietrzu. Domknie to proces tworzenia centrum życia kulturalnego w Gminie Ułęż, rozpoczęte od przebudowy budynku GOK oraz modernizacji Sali widowiskowej.

Ostatnim etapem projektu jest dokończenie modernizacji i przebudowy strażnicy OSP w Sarnach, która pełni też rolę świetlicy wiejskiej. Ta inwestycja ma na celu poprawienie efektywności działania strażaków, integrację i aktywizację lokalnej społeczności oraz zapewnienie odpowiedniego wyposażenia w wyremontowanym budynku.

Inwestycje te stanowią ważny krok w rozwoju Gminy Ułęż oraz wyrównywaniu różnic społecznych. Zapewniają mieszkańcom nowe możliwości do aktywnego spędzania czasu wolnego, uczestniczenia w kulturalnych wydarzeniach oraz zwiększają bezpieczeństwo. To także sygnał, że samorząd gminy jest zaangażowany w rozwijanie społeczności lokalnej i dba o jej odpowiedni standard życia.

GminaNazwa zadaniaKwota dofinansowania
Gmina Ułęż Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej i sportowej na terenie gminy Ułęż 2 500 000,00 zł