Lokalne Ekopraktyki

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) organizuje konkurs Lokalne Ekopraktyki, do udziału w którym serdecznie zaprasza lokalne społeczności.

Celem konkursu jest docenienie najciekawszych inicjatyw ekologicznych, zrealizowanych lokalnie w ciągu ostatniego roku. Moga to być m.in. sposoby na oszczędzanie energii i zasobów, (np. zbieranie deszczówki; rożnorodne biologiczne ogródki; retencja wody; proekologiczne miejsca spotkań; wymiana sąsiedzka; warsztaty ekologiczne itd.)

Konkurs skierowany jest do organizacji działających w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich.Jego uczestnikami mogą zostać np.: Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Gminne Ośrodki Kultury, organizacje społeczne, towarzystwa regionalne i inne organizacje pozarządowe działające na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich, posiadające wpis w odpowiednim dla wykonywanej działalności rejestrze, prowadzące działalność na minimum rok przed dniem ogłoszenia konkursu.

Najciekawsze inicjatywy ekologiczne zostaną nagrodzone oraz zaprezentowane w publikacji MKiŚ. Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej ministerstwa, pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/ekopraktyki.

Zachecamy do wzięcia udziału w konkursie.

Pokażmy, jak razem dbamy o środowisko w swoim najbliższym otoczeniu!