1 Gość Online

Strona internet.gov.pl pozwala już sprawdzić, gdzie powstanie światłowód

Strona internet.gov.pl zyska nową funkcjonalność. Od czerwca System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (SIDUSIS), umożliwia sprawdzenie, jakie inwestycje szerokopasmowe będą planowane na danym obszarze. Informacja ta może być pomocna np. dla osób, które planują zakup domu lub mieszkania.

System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego to bezpłatna, publiczna baza danych informująca o dostępności sieci w każdej polskiej gminie.

Internet.gov.pl został uruchomiony 1 grudnia 2022 roku. Można w nim sprawdzić jakie usługi szerokopasmowe są dostępne pod danym adresem oraz kto świadczy tam usługi. Od 1 czerwca system Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (SIDUSIS), umożliwia także sprawdzenie, jakie inwestycje szerokopasmowe będą planowane na danym obszarze.

– Obywatel, który nie ma możliwości korzystania z usług, powinien chociaż wiedzieć, czy będzie miał taką możliwość w przyszłości. Informacja ta może być pomocna np. dla osób, które planują zakup domu czy mieszkania, a nie mogą pozwolić sobie, by nie korzystać z internetu szerokopasmowego – powiedział podsekretarz stanu minister Paweł Lewandowski.

Czytaj więcej na Prawo.pl