Perły Samorządu 2023. Skarbnik Gminy Ułęż, Pani Zofia Wstawska z 2. miejscem w kategorii gmin wiejskich

W czwartek, 1 czerwca w Muzeum Miasta Gdyni wręczono wyróżnienia w ranking Perły Samorządu 2023, w ramach którego Redakcja „Dziennika-Gazety Prawnej” wraz z ekspertami Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis S.A. wyłonili najlepszych menadżerów samorządowych finansów w Polsce. Rola skarbników w ostatnich latach w wyraźny sposób wyewoluowała. Ich praca stanowi fundament polityki samorządów lokalnych. Służby finansowe odpowiedzialne są nie tylko za bieżącą obsługę księgową budżetów, ale w pełni współuczestniczą w procesach zarządczych i kreują polityki rozwoju na wszystkich polach działalności samorządów.

Nagrody “Perły Samorządu 2023” wyróżniają wybitne osiągnięcia lokalnych samorządów w Polsce. To prestiżowe wyróżnienie docenia innowacyjność, efektywność i zaangażowanie samorządów w rozwiązanie lokalnych problemów i poprawę jakości życia mieszkańców.

Ranking „Skarbnik Samorządu” 2023 obejmował gminy i powiaty według kryterium wielkości jednostki samorządu terytorialnego:

• gminy wiejskie
  • gminy miejsko-wiejskie
  • gminy miejskie do 25 tys. mieszkańców
  • gminy miejskie powyżej 25 tys. mieszkańców
  • miasta na prawach powiatu do 120 tys. mieszkańców
  • miasta na prawach powiatu powyżej 120 tys. mieszkańców
  • powiaty

Skarbnik Gminy Ułęż, Pani Zofia Wstawska zajęła 2. miejsce w kategorii gmin wiejskich.

To ogromne osiągnięcie, które dowodzi doskonałej pracy i zaangażowaniu w zarządzanie finansami lokalnej społeczności.

Nagroda ta stanowi uznanie dla profesjonalności, umiejętności zarządzania budżetem i skutecznego planowania finansowego, które przyczyniają się do rozwoju samorządu i poprawy jakości życia mieszkańców. Skarbnik Samorządu, odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu stabilności finansowej, alokacji środków na priorytetowe projekty i dbaniu o odpowiednie wykorzystanie zasobów publicznych. Zaangażowanie, sumienność i umiejętność podejmowania trudnych decyzji finansowych są doceniane i inspirujące dla innych członków samorządu.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zdobycia nagrody Skarbnik Samorządu w konkursie “Perły Samorządu 2023”. Życzymy tym samym dalszych sukcesów w pełnieniu swojej roli i kontynuacji doskonałej pracy na rzecz samorządu i jego mieszkańców!