Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

8 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

ŻYCZENIA URODZINOWE Z OKAZJI 100 LAT DLA PANI WŁADYSŁAWY WRÓBEL

To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. 100 lat życia to
piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego
niesamowitego daru doświadczyła Pani Władysława Wróbel, która 25 maja 2023r. obchodziła swoje 100 urodziny.

Z tej też okazji dostojną Jubilatkę odwiedzili Wójt Gminy Ułęż Pani Barbara Pawlak, Ksiądz Proboszcz Parafii Żabianka Wiesław Nestoruk oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ułężu Pani Agnieszka Kawka, którzy w imieniu własnym oraz całej społeczności Gminy i Parafii złożyli najserdeczniejsze życzenia i kwiaty. Szanownej Jubilatce wręczono także list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W życzeniach przekazanych przez Panią Wójt czytamy m.in.:


Dzisiejszy dzień jest wyjątkowym świętem
i chwilą radości dla Pani i Pani bliskich.
Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz, niewielu też los dał możliwość objąć jednym
życiem tak wiele wydarzeń przeżytego wieku.
Dostojnej Jubilatce Pani Władysławie Wróbel z okazji 100. rocznicy urodzin życzymy, aby kolejne lata mijały
wśród najbliższych, w atmosferze miłości i wsparcia.
Niech szczęście, jakim obdarzył Panią los, przyniesie wiele radości życia codziennego.
Życzymy, aby Pani szczęśliwa gwiazda świeciła nadal jasno, a dar życia trwał jak najdłużej.


Pani Władysława Wróbel tę szczególną rocznicę świętowała w gronie rodziny, która przygotowała słodki poczęstunek. Pani Władysława Wróbel, z domu Rutkowska, urodziła się 25 maja 1923 r. w Białkach Dolnych w rodzinie chłopskiej. Miała pięcioro rodzeństwa, ale najmłodszy brat zmarł w wieku 5 lat. Ojciec, Józef Rutkowski, zmarł na tyfus w wieku 44 lat, kiedy miała 14 lat. Od tej pory jako najstarsza z rodzeństwa musiała przejąć wiele obowiązków i ciężko pracowała. W wieku 33 lat wyszła za mąż za Edwarda Wróbla i zamieszkali w Kolonii Białki Dolne u rodziców męża, gdzie pobudowali budynki gospodarcze i dom. Pani Władysława może pochwalić się wychowaniem dwójki dzieci – córki Henryki i syna Wiesława. Jubilatka może być dumna z czworga wnuków i prawnuków.W chwili obecnej przebywa w domu rodzinnym córki w Sarnach. Pani Władysława to wspaniała, życzliwa osoba, która często się uśmiecha. Bardzo lubi rozmowy o przeszłości i uwielbia patrzeć za okno na piękno natury.

Ten Jubileusz to również wielka duma i radość dla mieszkańców oraz władz
samorządowych Gminy Ułęż. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego
Jubileuszu, życzymy dużo zdrowia i miłości osób najbliższych!