Menu

kontakt

Gmina Ułęż
Ułęż 168, 08-504 Ułęż
tel.: +48 81 866 70 04
+48 81 866 70 28
+48 81 866 71 06
fax: +48 81 866 70 28

Mapa

Statystyki

3 Gości Online
1 Gość Przegląda tą stronę.
Users: 1 Bot

Ratujmy Pałac Hrabiego Kickiego w Sobieszynie!

Ratujmy Pałac Hrabiego Kickiego w Sobieszynie! Weźmy udział w konkursie „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most!

Żaden inny zabytek nie został tak bardzo skrzywdzony w ostatnich dziesiątkach lat jak Zespół Pałacowo-Parkowy w Sobieszynie i chyba żaden inny nie zasługuje tak bardzo na odrestaurowanie i powrót do świetności.

Jego właściciel Hrabia Kajetan Kicki przekazał cały swój majątek na cele społeczne. Za życia dbał o rozwój rolnictwa i społeczności, w której żył. Był m.in. fundatorem Kościoła w Sobieszynie i Szkoły Rolniczej w Sobieszynie Brzozowej wraz ze Stacją Doświadczalną.

Instytucje, które były odpowiedzialne za nadzór nad pałacem, doprowadziły do niekorzystnej sprzedaży Zespołu Pałacowo – Parkowego, a w konsekwencji do jego zrujnowania przez właścicieli. Po wielu perypetiach zabytek powrócił do Skarbu Państwa. Być może uda się go odzyskać dla lokalnej społeczności reprezentowanej przez Gminę Ułęż, co byłoby zgodne z testamentem Hrabiego. Konkurs Fundacji Most the Most to szansa na przynajmniej podstawowe środki na remonty pozwalające ratować ten przepiękny obiekt zabytkowy.

Każdy z Państwa może wziąć udział w konkursie i zgłosić Zespół Pałacowo – Parkowy w Sobieszynie. Głosować mogą tylko osoby fizyczne poprzez stronę internetową.

Dzięki waszemu zaangażowaniu zwycięski  Zabytek może zostać odremontowany i zaadaptowany na potrzeby choćby seniorów.

Do zgłoszenia trzeba załączyć choćby jedno zdjęcie zabytku.  Dzięki Tobie zabytek zyskać może nowe życie!

Serdecznie zapraszam do zgłaszania Zespołu Pałacowo – Parkowego w Sobieszynie w konkursie „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most. Wchodząc na stronę trzeba wybrać: woj. Lubelskie i wejść w zakładkę „Zgłoś Zabytek” konkurs trwa od 24 Kwietnia 2023 roku do 21 maja 2023 roku.

Bezpośredni link do formularza zgłoszeniowego https://www.webankieta.pl/ankieta/885544/formularz-zgloszeniowy-i-konkursu-nasz-zabytek.html