Podpisanie umowy na zadanie pn. Przebudowa oraz poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w gminie Ułęż

W dniu 21 marca 2023 odbyło się uroczyste podpisanie umowy z firmą PAW-BUD Paweł Gawryjołek, Mszadla Stara 23A. Firma przeprowadzi prace budowlane polegające na przebudowie oraz poprawie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w gminie Ułęż tj.:

1. budynek strażnicy OSP i świetlicy w Sobieszynie,
  2. budynek strażnicy OSP w Białkach Dolnych,
  3. budynek strażnicy OSP w Sarnach,
  4. budynek strażnicy OSP w Ułężu,
  5. budynek strażnicy OSP w Lendzie Ruskim.

Przeprowadzona kompleksowo inwestycja ułatwi sprawne działanie wszystkich jednostek. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego, bezpieczeństwa i ochrony podczas licznych kolizji i wypadków drogowych, angażują się w działalność profilaktyczno – kulturalną na terenie gminy. Przeprowadzone prace mają na celu zmniejszenie zużycia energii oraz emisji CO.

Budynki świetlicy i strażnicy OSP w Sobieszynie, strażnicy w Białkach Dolnych
i Sarnach zostaną wyremontowane poprzez docieplenie ścian zewnętrznych i stropów oraz wymianę okien. Natomiast ze względu na zły stan techniczny budynki remiz OSP w Ułęż i Lendzie Ruskim zostaną przebudowane poprzez wymianę konstrukcji dachu i pokrycia oraz ocieplenie zewnętrzne budynku i stropu. Zaplanowano również malowanie pomieszczeń, zakup i montaż wyposażenia oraz montaż klimatyzacji.

Środki własne gminy nie pozwoliłyby na przeprowadzenie tak dużej inwestycji,
której całkowity koszt wyniesie: 1 825 000,00 zł brutto. Dzięki dofinansowaniu inwestycji z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych prace rozpoczną się już wkrótce. Wartość dofinansowania obejmuje ok. 90% kosztów całkowitych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych przewidziany jest na 20 września 2023r. (6 miesięcy od dnia podpisania umowy).