1 Gość Online

Uroczyste otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury

W dniu 9 grudnia 2022 roku miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo przebudowanego Gminnego Ośrodka Kultury w Ułężu. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00. Zgodnie z tradycją została przecięta czerwona wstęga, a Wójt Gminy Pani Barbara Pawlak uroczyście przekazała klucz do budynku pełniącego obowiązki dyrektora Panu Damianowi Wawerkowi.

Ksiądz proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żabiance poświęcił budynek zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.

Pozostała część uroczystości odbyła się w środku budynku w sali kolumnowej.

Swoją obecnością w tym szczególnym dniu zaszczycili nas m.in. parlamentarzyści – Poseł Leszek Kowalczyk, Poseł Sławomir Skwarek, Poseł Krzysztof Szulowski, przedstawiciel Ministra Edukacji i Nauki Janusz Wawerski, przedstawiciel Wojewody Lubelskiego Michał Sieczka, Dariusz Szczygielski i Monika Kośmińska- Starostowie Powiatu Ryckiego, Księża Proboszczowie Wiesław Nestoruk i Marek Śliwa, Ksiądz kan. Eugeniusz Pepa, Radni Powiatu Ryckiego Krzysztof Olszak i Andrzej Wąsik, Komendant PSP w Rykach Krzysztof Morawski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji Łukasz Walo, Tomasz Guzik- Dyrektor PRB “Termochem” Puławy oraz kierownik budowy Paweł Bartoś, Inspektorzy Nadzoru-Piotr Bosek i Konrad Wereszyński, Jacek Beczek – Przewodniczący Rady Gminy w Ułężu wraz z Radnymi Gminy Ułęż , Dyrektorzy szkół Artur Łukasiak i Robert Pyrka, Sołtysi, Panie z KGW, przedstawiciele organizacji społecznych, Mieszkańcy, Uczniowie , przedstawiciele mediów i wokalistka Wiktoria Andrzejczyk. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za obecność.

Inwestycje udało się zrealizować ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 7.1. Ochrona Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego (na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie w dn.23.04.2021r.) oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i budżetu gminy. Całkowity koszt to prawie, 4,4 mln zł

Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Wymieniono także wewnętrzne instalacje. Dziś na zagospodarowanie czeka ponad 1000 m kw. przestrzeni. Klimatyzowane pracownie, sala widowiskowa, zasilanie fotowoltaiką.

Audiodeskrypcja