Obchody Dnia Babci i Dziadka połączone z Jubileuszem Pożycia Małżeńskiego

W dniu 9 lutego br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ułężu odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka połączone z Jubileuszem Pożycia Małżeńskiego.

Wprowadzeniem do oficjalnych uroczystości była część artystyczna dla wszystkich Babć i Dziadków w wykonaniu Gminnego Koła Teatralnego, pt. „Seniorzy i młodzież”.

Na scenie zaprezentowała się również Pani Władysława Grzechnik, która przedstawiła „Krótką historię o miłości i nie tylko” oraz Gabriela Machul, która zaśpiewała „Dziękujemy Wam”.

„Złote Gody” to pięćdziesiąta rocznica ślubu. Pół wieku trwania w małżeństwie jest z pewnością powodem do radości i dumy, bo taki staż osiągają nieliczni. Wspólne przeżyte pół wieku stanowi świadectwo wzajemnej dojrzałej miłości, a także doskonały przykład dla obecnych i przyszłych pokoleń w jaki sposób budować więzy rodzinne i  pielęgnować miłość.

Z tej okazji odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom, które w 2019 roku obchodziły jubileusz 50 – lecia małżeństwa.

Aktu dekoracji Jubilatów dokonali Wójt Gminy Ułęż Pani Barbara Pawlak, Z-ca Wójta Gminy Ułęż – Robert Gagoś oraz Przewodniczący Rady Gminy Ułęż Pan Jacek Beczek.

Odznaczenia za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali:
Państwo Henryka i Stefan Dąber,
Państwo Jadwiga i Stanisław Wojtaś.   

Ponad 55 lat i więcej stażu małżeńskiego mają z kolei: Państwo Henryka i Władysław Malinowscy, Państwo Barbara i Jan Nowakowscy oraz Państwo Halina i Kazimierz Kawkowie. Tak wiele lat wspólnego małżeństwa to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to prawie 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. 

„Jesteście Państwo wzorem do naśladowania dla współczesnego młodego pokolenia. Pokazujecie, że miłość jest nie tylko braniem, ale i dawaniem, że buduje a nie niszczy, że opiera się na zaufaniu, cierpliwości, wspólnym dzieleniu każdego sukcesu, ale i każdego smutku lub porażki. Dziś możecie Państwo stwierdzić, że wybrana droga była słuszna. Wasz zapał i poczucie odpowiedzialności za własną rodzinę pozwalały też budować lokalną społeczność, nasza gminną wspólnotę. Życzę wiary, nadziei i miłości. Bo ludzie, którzy się kochają, nigdy się nie starzeją” – podkreśliła Pani Barbara Pawlak, Wójt Gminy Ułęż.

Wszyscy Jubilaci zostali obdarowani kwiatami i upominkami ufundowanymi przez Gminę Ułęż.

Dostojnym Jubilatom z okazji tych szczególnych jubileuszy pożycia małżeńskiego jeszcze raz składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia.

Na zakończenie uroczystości miał miejsce występ teatralny pt. ”Bo jak śmierć potężna jest miłość”. Było to przedstawienie jasełkowe, jakie przygotowane zostało przez Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie pod kierunkiem Pani reżyser Natalii Babickiej. Bardzo dziękujemy za możliwość obejrzenia tego spektaklu.

Dla wszystkich zgromadzonych na sali był słodki poczęstunek.

Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Zosinie za pyszne ciasta.

                                                                                         Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

                                                                                                        Agnieszka Kawka

Close Menu
Skip to content